geoportal

 obywatel.gov.pl

ePUAP

dziennik urzędowy

  

Facebook

Ruch na stronie

Strony

Strony|Kliknięcia |Unikalni

  • Ostatnie 24h: 1 317
  • Ostatnie 7 dni: 7 465
  • Ostatnie 30 dni: 39 298
  • Użytkowników online: 4

Pierwsze “e-Mocne” w gminie Drzycim

W dniach 3 i 4 lipca 2017 r. odbyły się szkolenia w ramach projektu realizowanego w naszej gminie, jako jednej ze 101 gmin w Polsce, przez Fundację Aktywizacja i jej partnerów: Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego.

Projekt pod nazwą “e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” ma na celu nabycie i podniesienie umiejętności cyfrowych uczestników. Siedem odważnych, aktywnych i żądnych wiedzy mieszkanek naszej gminy, przecierając szlaki, wzięło udział w 7-godzinnym szkoleniu pod nazwą Pierwsze kroki z komputerem.

Na szkolenie złożyły się trzy moduły szkoleniowe, a mianowicie: “Uruchamiam komputer”, “Serfuję po Internecie”, “Zakładam skrzynkę mailową”. Szkolono się się w Zespole Placówek Oświatowych w Drzycimiu, a zajęcia prowadził trener lokalny Sławomir Moczyński.

Panie pilnie ćwiczyły, notowały i starały się jak najlepiej wykonać zadania wyznaczone przez trenera, który nie szczędził im pochwał. Zmęczone, odpoczywały przy filiżance kawy, korzystając ze skromnego poczęstunku. W efekcie szkolenia wszystkie Panie “wzbogaciły się” o skrzynki mailowe i od tej pory są online.

Dzięki temu będą mogły prowadzić korespondencję, kupować przez Internet, rezerwować hotele, wynajmować samochody, wymieniać się zdjęciami etc. Uczestniczki wiedzą, że aby utrwalić umiejętności, muszą ćwiczyć w domu, na własnym sprzęcie. Jednak w każdej chwili, nawet po zakończeniu szkolenia, mogą poprosić trenera o pomoc. Przecież znają adres jego poczty elektronicznej.

Przed nimi dalsze zdobywanie konkretnych umiejętności w obszarach, którymi są zainteresowane. Będziemy im w tym pomagać, proponując odpowiednie szkolenia, a wiadomości o terminach i tematach prześlemy do każdej z nich mailem.

Drodzy Państwo! Czekamy na zgłoszenia, następne szkolenia mogą się odbyć za tydzień, a może za dwa tygodnie. W Drzycimiu lub w Gródku, albo w obu miejscach. Wszystko zależy od Was! Pytajcie o nie w Bibliotece, w Urzędzie Gminy, w GOPS. Ze szczególną radością powitamy zgłoszenia odważnych Panów. Do dzieła Panie i Panowie!

Najnowsze wpisy

bip

KONTAKT
Urząd Gminy Drzycim
ul. Podgórna 10
86-140 Drzycim
tel./fax: 52 33 17 079
tel.: 52 33 17 008
tel.: 52 33 17 013
tel.: 52 33 16 984

Godziny urzędowania:

Poniedziałek                            7:00 – 15:00
Wtorek                                      7:00 – 15:00
Środa                                        7:00 – 15:00
Czwartek                                   7:00 – 15:00
Piątek                                        7:00 – 15:00

Sponsorzy Dożynek Gminnych 2016:

GS Nowe

 

 

Gminna Spółdzielnia “Samopomoc Chłopska” – Nowe

 

etykietka_12x6cm_logo

PUM - Grudziądz

 

 

 

Przedsiębiorstwo Usług Miejskich
“PUM” Sp. z o.o. – Grudziądz

 

 

logo_kic-trans

 

 

FHU KIC-TRANS Piotr Różycki – Drzycim


PHU “PIAST” Andrzej Kurtys – Bukowiec


RAW Sp. z o.o.  – Fletnowo


logo-espack

 

 

 

 


“Szawal” Usługi Pogrzebowe Waldemar Szamocki  – Drzycim


logo-groszekSklep Ogólnospożywczy Kamila Bochańska, Krzysztof Grzella – Drzycim


 

logo

 

 

 

 

 

Zakład Drzewny Transport Dostawczy Janusz Różycki – Drzycim


masarnia-miedznoPrzedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Zakład Masarski Różycki Wilkowski Spółka Cywilna – Miedzno


Tomasz Kowalski Piekarnia  – Drzycim


logo_kier

Zakłady Mięsne “Kier” – Jastrzębie Pomorskie


logo_nadolnyRegionalna Wytwórnia Wędlin Tradycyjnych Waldemar Nadolny – Krakówek


logo_sm-drzycimSpółdzielnia Mleczarska – Drzycim


logo_ec-serviceEC-SERVICE sp.z.o.o. s.p.k. –  Gródek


logo_marstal

MARSTAL Sp. z  o. o.  – Gródek


logo_bs_osie


logo-bartBART Sp. z o.o. – Sulnowo


logo-venedVened Jan Powierski
– Fasady i dachy szklane –
Gródek


 

Pogoda
Pogoda Drzycim z serwisu

Turystyka
18 kamien_03_d kamien_04_d kamien_11_d kanal_01_d zalew_06_d